O Wydarzeniu

Z przyjemnością i dumą oznajmiamy, że Górnośląska Fundacja Onkologiczna na rzecz Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach obchodzi swoje 30-lecie działalności. Z tej okazji zainicjowaliśmy wyjątkowe wydarzenie pod nazwą onkogreenlife! Wraz z partnerami wydarzenia: Gliwickim Klubem Golfa oraz Karolinka Golf Park pragniemy zorganizować Charytatywny Turniej Golfa im. Marii Skłodowskiej-Curie na rzecz Onkologii.

Dlaczego organizujemy onkogreenlife! ?

Misją Górnośląskiej Fundacji Onkologicznej jest działalność na rzecz Instytutu Onkologii w Gliwicach i jego pacjentów. Celem wydarzenia onkogreenlife!  jest przede wszystkim chęć pozyskania środków finansowych, które umożliwią nam kontynuowanie naszej misji, a także uczczenie okrągłej rocznicy działalności Fundacji.

Poprzez organizację tego wydarzenia chcemy zwiększyć zakres działania Fundacji oraz pozyskać środki finansowe, w szczególności na realizację bardzo ważnego przedsięwzięcia jakim jest stworzenie i wdrożenie systemu orientacji przestrzennej w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach.

System orientacji przestrzennej, który planujemy uruchomić, ma posłużyć Pacjentom onkologicznym w łatwiejszym odnalezieniu właściwego gabinetu, laboratorium lub miejsca badania i leczenia w Narodowym Instytucie Onkologii. Poprzez prostą mapę, znaki kierunkowe, oznaczenia pomieszczeń, piktogramy i spójny system komunikatów, pragniemy uczynić środowisko szpitala bardziej przyjaznym zarówno dla Pacjentów, jak i dla wszystkich osób im towarzyszących.

Dlaczego zwracamy się o pomoc?

Nasze osiągnięcia i sukcesy nie byłyby możliwe bez wsparcia Patronów, Sponsorów, Darczyńców i Partnerów. Dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o dołączenie do naszego wydarzenia i wsparcia naszych działań.

Zaangażowanie w organizację przedsięwzięcia wynika z głębokiego przekonania, że życie jest najcenniejszą wartością, a osoby zmagające się z chorobą nowotworową potrzebują naszej, wspólnej mobilizacji i wsparcia. Dlatego chcemy, aby onkogreenlife!  było nie tylko okazją do sportowej rywalizacji w Turnieju, ale również platformą, na której wspólnie – WSZYSCY RAZEM możemy walczyć o komfort życia Pacjentów onkologicznych.

Co do tej pory zrobiliśmy?

Jako Fundacja podjęliśmy wiele działań, aby wesprzeć Pacjentów onkologicznych. Oto lista kilku przedsięwzięć, które zrealizowaliśmy:

  • zakupy sprzętu pozwalającego na stworzenie bezpiecznych przestrzeni leczenia. W trudnym czasie pandemii,
  • zakup wyposażenia w miejscach wypoczynku,
  • opracowanie i wydanie Poradnika Radioterapii ze szczegółowymi i praktycznymi informacjami leczenia promieniami w Instytucie Onkologii.

Nieustannie organizujemy zajęcia jogi, warsztaty wsparcia psychologicznego, spacery z kijami, warsztaty rękodzieła, spotkania muzyczne. Wiedząc, jak istotna w leczeniu jest właściwa dieta, finansujemy śniadania dla pacjentów będących w trakcie terapii, przebywających w obiekcie hotelowym Instytutu. Stale i wytrwale prowadzimy działania edukacyjne wykorzystując wszelkie dostępne środki – media tradycyjne i cyfrowe, konferencje, akcje okolicznościowe, itp.

Podejmowane przez nas inicjatywy mają na celu zapewnienie Pacjentom onkologicznym kompleksowej opieki, wsparcia emocjonalnego oraz podniesienie jakości życia w trakcie leczenia. Jesteśmy dumni z tych osiągnięć i zobowiązani do dalszego działania na rzecz Pacjentów i ich bliskich.

onkogreenlife! – Czas i miejsce.

Turniej odbył się w dniu 9 września 2023 r. o godzinie 10:00, na najbardziej zielonym polu golfowym w Polsce – Karolinka Golf Park w Kamieniu Śląskim.
Charytatywny Turniej Golfa – onkogreenlife!, wspólny start o godzinie 10:30
Limit zawodników wynosił 40. O kwalifikacji do turnieju decydowała kolejność rejestracji oraz uiszczenia opłaty wpisowej. Zapisy do 7 września, godz. 20:00 lub do wyczerpania miejsc. Opłata turniejowa: 250 zł

onkogreenlife!

Zagraj z nami o to, co w życiu najważniejsze. O życie!
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w naszym wyjątkowym przedsięwzięciu. Państwa zaangażowanie i hojne wsparcie – nieocenione, ale docenione – przyczynią się do poprawy jakości życia Pacjentów onkologicznych.

Środki można wpłacać na podany numer konta: 70 1600 1172 1744 2766 1000 0001

Z serca dziękujemy za Państwa pomoc i życzliwość. Stale wierzymy, że Dobro się dodaje