Partnerzy

Partnerzy, organizatorzy turnieju

Górnośląska Fundacja Onkologiczna

Górnośląska Fundacja Onkologiczna jest instytucją, która wspiera finansowo Gliwicki Oddział Narodowego Instytutu Onkologii, przyczyniając się do wdrażania projektów bezpośrednio wspierających Pacjentów i programów edukacyjnych szerzących szeroko pojętą profilaktykę antynowotworową.

Górnośląska Fundacja Onkologiczna działa na rzecz Gliwickiego Oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Pierwsze plany jej założenia, wynikające z naglących potrzeb wspierania personelu medycznego Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach (obecnie: Narodowy Instytut Onkologii) oraz jego Pacjentów, pojawiły się na początku lat 90.

Odwiedź stronę Partnera

Golf & Country Club Gliwice

Wszystko zaczęło się w latach 2000-2002 na polu golfowym w Krawarzach (Czechy). Grupa entuzjastów golfa postanowiła poznać zasady gry i ostatecznie zdała egzamin na Zieloną Kartę.

Świeżo upieczeni, młodzi golfiści z zapałem i entuzjazmem promowali ideę gry w golfa wśród zaprzyjaźnionej grupy tenisistów, namawiając ich na zamianę jednej rakiety tenisowej na czternaście kijów do golfa. Korzyść niezaprzeczalna, a dodatkowo oczywistym jest, że gra w golfa, to najlepszy sposób na udany spacer.

Pierwsi gliwiccy golfiści to Barbara Warot, Tadeusz Warot, Jerzy Iskra, Zdzisław Trzepizur i Bronisław Jakus.

W krótkim czasie grono gliwickich golfistów zwiększyło się do 20 osób i zdecydowano wspólnie zorganizować I Mistrzostwa Gliwic w golfie. Turniej odbył się we wrześniu 2005 roku na polu golfowym w Pszczynie.

Odwiedź stronę Partnera

Karolinka Golf Park

Karolinka Golf Park to 9-dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej, jedyne na Opolszczyźnie. Zlokalizowane jest w Kamieniu Śląskim przy ul. Lotniczej 4, 20 minut drogi od Opola, przy zjeździe z autostrady A4 na Gogolin.  Budowa pola zakończyła w 2018 roku, kiedy do użytku został oddany ostatni dołek nr 9. Zimą 2020 roku otworzony został dom klubowy o powierzchni ok. 600 m2 z profesjonalnym zapleczem dla golfistów, recepcją i sklepem golfowym Pro-shop, a także restauracją.

Karolinka Golf Park to przede wszystkim niepowtarzalny krajobraz, wyjątkowa architektura pola, gwarancja sportowych wyzwań, a także miejsce na wypoczynek.

Odwiedź stronę Partnera